Rubrika FARNÍK 2/12

OPRAVY CHUDČICE

V kapli Svatého kříže v Chudčicích pokračovala oprava vstupu do kaple. Byl opraven sokl u vstupních dveří a oplechovány parapety u oken a kolem zábradlí. Uvnitř kaple v prostoru pod kůrem vznikl skladovací prostor, který v kapli velmi chyběl.

Byla dokončena úprava zpovědní místnosti, tak, aby i starší kajícníci mohli důstojně přijímat svátost nemocných a nemuseli myslet na svá bolavá kolena.

Závěrečnou úpravou bylo vymalování celého prostoru pod kůrem, zpovědní místnosti a předsíně kaple.

Důležitým detailem, který ocení zejména starší návštěvníci kaple bude pomocný schod u paty schodiště a zábradlí, o které se bude moci opřít. Toto všechno chceme dokončit na jaře příštího roku. V příštím roce bychom chtěli pokračovat v úpravách a opravách kaple. Jedná se o tyto věci. obložení prostoru u výlevky a začít se zateplením střechy kaple.