Rubrika FARNÍK 1/13

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

12.ledna 2013 proběhla ve Veverské Bítýšce, Chudčicích a Hvozdci tradiční Tříkrálová sbírka, kterou pořádala Charita ve spolupráci s místní organizací Junáka. Celkem se zúčastnilo 55 dětí – „králů“ a 18 dospělých asistentů.

Celkový výnos sbírky činil 92 447,- Kč. Z toho ve Vev.Bítýšce – 60 894,- Kč, v Chudčicích - 21 050,- Kč a ve Hvozdci – 10 503,- Kč.

Koledníci měli připravené občerstvení ve farním centru, kterého v důsledku nepříznivého počasí rádi využili.

Charita vřele děkuje všem koledníkům, vedoucím skupin i těm, kdo se postarali o občerstvení a jako projev vděčnosti dostali od oblastní Charity Tišnov poukázky do Wellness centrum v Kuřimi.

Dne 6.ledna 2013 se konal v Městském divadle v Brně Tříkrálový koncert, který přenášela i Česká televize. Krátce před termínem pořádání jsme dostali od Charity Tišnov několik vstupenek. Z naší farnosti se koncertu účastnilo 11 koledníků. Někteří z nich se s námi podělili o své zážitky.