Rubrika FARNÍK 2/10

KNĚŽSKÉ JUBULEUM OTCE MARKA

V červnu letošního roku při mši svaté otec Marek spolu s námi děkoval za dvacet roků kněžství. Od roku 2002 působí ve farnostech Veverská Bítýška a Lažánky. Za jeho obětavou službu mu jménem farnosti a městyse Vev.Bítýška osobně poděkoval pan starosta Josef Mifek:

„Milý otče Marku,děkujeme Vám za všechnu mnohdy a mnohými neviděnou práci na poli pastorace, za práci s dětmi , mládeží, vzdělávání pro starší, přípravy rodičů na křty, snoubenců ke svátosti manželství, návštěvy nemocných, přípravu na svátost biřmování a zprostředkování přijímání svátostí.

Děkujeme Vám za obětavou a trpělivou práci s ministranty při nacvičování, aby obřady probíhaly důstojně. Velice si vážíme Vašich kázání a promluv. Dostal jste velký dar promlouvat a využíváte ho pro naše vzdělání, poučení, pro přiblížení Slova Božího.

Na Vašich ramenou však také leží starost o budovu tohoto kostela, kaple v Chudčicích, kaple Matky Boží na Veveří, ve Hvozdci, starost o faru a velké dílo bylo vykonáno na středisku volného času.

Vše je řečeno v kostce, ale za každou činností je skryto mnoho času a drobné mravenčí práce.

Chci Vám poděkovat za Vaší každodenní práci i jménem našeho městyse. Při mnoha setkáních s Vámi, kdy máme možnost hovořit o věcech týkajících se našeho městečka a o dění ve farnosti, víme, kolik času a jaké úsilí vynakládáte pro zabezpečení chodu celé farnosti.

Milý otče Marku, upřímný dík nás všech a přejeme Vám hodně Božího požehnání do dalších let.“