Pátek 29.03.2024, bl. Ludolf, Taťána
Rubrika FARNÍK 2/10

„SAKRISTIE“ PRO DĚTI

Již několik let jsou všechny malé děti při nedělní bohoslužbě napjaté, jestli otec Marek po evangeliu řekne tu známou větu:„děti, nebojte se, sakristie bude." V tu chvíli jejich oči netrpělivě vyhlíží tetu nebo strýce, kteří ten den „sakristii" povedou.

Určitě každého napadá otázka, co se vlastně děje, když se zástup dětí odebere do sakristie a zavřou se za nimi dveře, zvláště tehdy, když se z místnosti někdy ozývá hlasitý smích či jiné zvuky.

To vše má na svědomí několik maminek a tatínků, kteří se rozhodli, že se budou snažit během kázání otce Marka přibližovat evangelium i těm nejmenším tak, aby tomu i oni rozuměli.

Obvykle se na začátku takového setkání děti navzájem představí a netrpělivě očekávají, co se bude dít. Každý, kdo vede „sakristii,“ má pro děti připravený svůj program. Většinou se tety a strýcové snaží dětem formou obrázků a povídání vysvětlit čtené evangelium, vypráví o životě svatých nebo církevních svátcích. Jindy má někdo připravenou pro děti písničku, pexeso, malování, hry, divadlo, zajímavou pohádku. Na konci každého setkání se všichni těší, že dostanou sladkou odměnu a odnesou si zajímavý zážitek.

Pokud někoho z Vás napadla myšlenka, že to přece není tak složité, a chtěl by pomoci s přípravou nedělní „sakristie,“ stačí se přihlásit. Zájemci budou s radostí přivítáni, protože každý nový nápad znamená rozzářené oči našich dětí.

M.K