Rubrika FARNÍK 1/09

HRA DĚTÍ O ŽIVOTNÍ CESTĚ SVATÉHO PAVLA

Svatý otec Benedikt XVI. při příležitosti zahájení Roku svatého Pavla v bazilice svatého Pavla za hradbami (Řím 28.6.2008) řekl:„Pavel k nám chce mluvit i dnes. Proto jsem chtěl vyhlásit tento zvláštní Rok svatého Pavla, abychom mu naslouchali a převzali od něho jako od svého učitele víru a pravdu, v niž jsou zakořeněny důvody jednoty Kristových učedníků“. A tak na přání otce Marka, povzbuzeni slovy našeho papeže, vybaveni texty her z katechetického centra nás několik maminek začalo nacvičovat scénky z důležitých událostí Pavlova života.

Do této akce jsme chtěly zapojit co nejvíce dětí, a tak představitelé jednotlivých rolí se budou střídat. Ani v roli svatého Pavla neuvidíte pouze jednoho herce. Všechny děti nacvičovaly s radostí a s velkým elánem. Všichni jsme na nich viděli, že je to baví. Určitě jste si toho všimli i vy při premiéře.

Doufám, že dětem tyto scénky alespoň trošku přiblíží postavu apoštola Pavla a nás dospělé (přimějí) povzbudí otevřít listy apoštola Pavla.

P.K.