Pátek 03.05.2024, sv. Filip a Jakub, Alexej
Rubrika Farník 2/08

Spolu s anděly chvalme Pána

Advent končí a my máme za sebou období příprav na Ježíšovo narození.Všichni se těšíme na vánoční oslavy a nejvíce samozřejmě naše děti. Celý advent se pečlivě připravovaly a namáhaly si hlavičky, jak udělat svým rodičům, sourozencům a kamarádům radost.

V letošním roce jsme si pro adventní přípravu vybrali motiv anděla.V Písmu svatém je na mnoha místech řeč o andělech, zvláště v souvislosti s Ježíšovým narozením a dětstvím je to patrné. Dětem se motiv Božího posla velice líbil a s nadšením plnily úkoly v duchu „andělských ctností“. Každou neděli pak nosily do sakristie papírové andělíčky, kteří představovali jejich snahu být „andělem“.

Před očima naší farnosti se postupně vytvořil početný chór rozličných andělů, který oslavuje Ježíšovo narození.

M.B.