Pátek 03.05.2024, sv. Filip a Jakub, Alexej
Rubrika Farník 2/08

Farní den

Farní den začal mší svatou v kostele sv. Jakuba. Mše byla slavnostní, vykuřovalo se a zpěváci zpívali. Moc se nám líbila. Po mši šli všichni na faru, kde bylo přichystáno hodně sladkostí. Chvíli jsme hráli hry. V půl čtvrté začínalo divadlo. Divadlo se hrálo na farní půdě a pohádka se jmenovala: „O líném vodníkovi“. Byla o tom, jak do vodníkova rybníka přišla zlá čarodějnice Kykymóna. Chtěla předělat rybník na moře. Vodník ji ale pomocí kouzelné zlaté ploutvičky vyhnal.

Po divadle jsme ochutnali buchty, které byly přinášeny do soutěže. Chvíli na to byla vyhlášena vítězka soutěže. Pak jsme šly hrát s Vojtou hry, jako třeba dostihy, ramcamcam nebo na četníky a zloděje.

K jídlu tam byly párečky a k pití teplý čaj, grog a svařené víno. Když se setmělo, lidé začali pomalu odcházet. Ti, kdo zůstali, uklízeli a rozebírali altán. My děti jsme odnášely tyčky a málem jsme se při tom pozabíjely.

Už se těšíme na další farní den.

A.R.