Rubrika Farník 1/2008

JEŠTĚ K VÁNOČNÍMU ZPĚVU DĚTÍ

Kdo z vás se účastnil mše svaté na Boží hod vánoční, patrně si vzpomíná na jistý hudební pokus dětí a některých nadšenců – jak oslavit Narození Páně. Jednalo se o dvouhlasou úpravu koled s doprovodem varhan, flétny , houslí a violoncella podle Karla Steckera.

Jsme si vědomi , že to nebylo dokonalé, navíc jsme měli i nečekané technické problémy – ale je třeba pochválit děcka i jejich rodiče, že do toho šli naplno . A bylo to hodně práce, protože čím je člověk menší, tím více potřebuje času ..Samozřejmě bez podpory starších dívek a mladých maminek by to zatím nešlo: jestliže předpokládáme, že Pánu Bohu je třeba nabídnout to nejlepší, že liturgie má být krásná a prožitá.

Děkujeme všem za podporu a s pomocí Boží zase zkusme několik velikonočních zpěvů.

Využijme hřivny, a nebudeme litovat.

K.T.