Farní kniha - svazek I. - strana 464

nechť mu Nejvyšší dopřeje hojnost štěstí a požehnání ve všem jeho konání !

Zemřel roku 1773.

Roku 1773 převzal panství Veveří a Říčany Vysoce Urozený Pán Pan Prosper, hrabě ze Sintzendorff a Thannhausen, cís. král. dědičný komoří, purkrabí na Rheineg, svob. pán na Ernsbrunn, držitel panství Element, Stronsdorff, Schaderlehe, Stainabrunn, Streitedorff, Woxing, Haagenberg, Mühlstätten, Stinkenbrunn, Wentzersdorff, Entzersdorff, Langenthall, Mariafehls, Trpist, Trübl, Kotzenitz, Veveří a Říčany, dědičný číšník v Rakousích, skutečný komoří Jeho cís. král. Apoštolského Veličenstva, atd..

Roku 1799 – Po smrti pana hraběte Oktaviána ze Sintzendorf podědil pan říšský hrabě Prosper ze Sintzendorf panství Zstöhl v Rakousku a Planá v Čechách. – Roku 1803 povýšil císař František II. tohoto říšského pana hraběte mezi říšská knížata.

Roku 1802, dne 9. prosince, koupil panství Veveří a Říčany urozený Pán Pan Wilhelm, svob. pán von Mundi, držitel panství Tišnov.

Roku 1805, dne 22. května, zemřel v Brně ve věku 63 let uroz. Pán Pan Wilhelm, svob. pán von Mundi a byl dne 25. května pochován v Předklášteří u kostela Nejsv. Trojice.

Překlad: Jiří Mareček, PA, 03.07.2011.