Čtvrtek 02.05.2024, sv. Atanáš, Zikmund
Rubrika Z farního života

Diecézní pouť tišnovského děkanství na Petrov

07.10.2007

Diecézní pouť tišnovského děkanství se konala 7.10. 2007 a z farnosti Vev. Bítýšky a z Lažánek se na ni vypravilo přes 140 poutníků. Pouť, která se konala u příležitosti 230 let od založení Brněnské diecéze, byla zahájena biskupem Vojtěchem Cikrlem v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně ve 14,00 hod. Mše svatá byla celebrována Mons. Jiřím Mikuláškem a kněžími z tišnovského děkanství. V úvodu byly představeny jednotlivé farnosti. Naše farnosti Vev.Bítýšku, Chudčice a Lažánky uvedl ThLic. Marek Hlávka - farář, dále farnost Veverskou Bítýšku krátkým přednesem představil PhDr. Vladimír Krátký a farnost Lažánky paní Marcela Petrášová. Bítýšské ministranty zde zastoupili Vojtěch Krystek, Ludmila Krystková, Anna Ročková, Jan Dvořáček a lažanské ministranty "reprezentovali" Tomáš Brandšttetr, Tereza Petrášová a Veronika Kadlecová. Během tohoto poutního programu, který končil v 19,00 hod, mohli poutníci navštívit a prohlédnout si veškeré památky aerálu Petrov zdarma. Více prozradí fotodokumentace zde.