Rubrika Z farního života

Diecézní setkání mládeže 2010

27.03.2010

Tradičního diecézního setkání mládeže s o.biskupem Vojtěchem, které se konalo 27.března 2010, kdy se již po 20té mládež z brněnské diecéze sešla na Petrově v katedrále sv. Petra a Pavla, se z naší lažanské farnosti zúčastnilo 5 mladých účastníků (Vojtěch Šebetovský, Jana Zavřelová, Hana Vodová, Veronika a Tereza Petrášová).

V programu byly diskuze a přednášky ve skupinkách, poté následovala katecheze otce Vojtěcha. V polední pauze a odpoledne hrála křesťanská skupina Šatlava z Břeclavi a pokračoval odpolední program uvnitř katedrály, kde se představili noví a vyštudovaní animátoři z celé diecéze. Dále pak otec biskup zodpověděl spoustu dotazů a bylo seznámení s poselstvím papeže Benedikta XVI. V patnáct hodin bylo setkání ukončeno mší svatou.

Motto tohoto setkání bylo: „Mistře dobrý, co musím dělat, abych dostal věčný život?“ Malá fotodokumentace zde.