Pátek 29.03.2024, bl. Ludolf, Taťána

Prázdninová dílna pro děti

Marcela Petrášová
15.08.2007

Prázdninovou dílnu pro děti otevřelo na dvoře fary v Lažánkách Farní společenství dětí a mládeže Sluníčko. Děti, mládež i maminky se zde schází během měsíce srpna každou středu v týdnu a tráví zde společné chvíle. Na faře zde totiž na ně čeká, kromě tety Marcely, vždy i zajímavá ruční práce. Nejprve to bylo zdobení květináčů mozaikovou technikou pomocí kachlíků a dlažby, která měla obrovský úspěch, Stejně zajímavé bylo i savování triček (bude se v září opakovat) a batikování pirátských šátků. Téma do dílny se rodí z týdne na týden a vždy je dopředu vyvěšeno plakátem na vratech fary. Vítány jsou všechny děti, mládež i rodiče a ostatní nadšenci (jako je například pan učitel Bublan z Vev.Bítýšky).

Batikování pirátských šátků a prostírání

15.08.2007

Vázalo a gumičkovalo se nejen venku na dvoře, ale i v kuchyni fary, kde se vařilo několik odstínů barvy.