Rubrika FARNÍK 2/12

MŮJ PRVNÍ FARNÍ TÁBOR

První den na táboře jsme všichni vybalovali svoje věci a hledali svoje pokoje. Potom jsme šli na dvůr, kde na nás čekal Asterix a Obelix, kteří během toho, co jsme vybalovali, postavili na studnu plechovky s krycími jmény. Já jsem dostala jméno Krasomína.

Každý den byl plný nových zážitků. Jedna hra střídala druhou. Hráli jsme Skalní malby, hru Zuřivý rybář, Kládu, Cvrnkanou, Hrnky, Obelixův kámen, Gumákovou štafetu, která mě moc bavila, hru Indiánských bab, která je trošku nebezpečná, ale zábavná, Hod menhirem, Kolíkovku, ta byla super a spoustu dalších.

V některých dnech jsme poznávali nejbližší okolí. Navštívili jsme poutní místo Horu Matky Boží u města Králíky. Prohlédli jsme si dělostřeleckou tvrz Hůrka, která je součásti vojenské oblasti Králíky. Vyrazili jsme i za zábavou do Dolní Moravy na bobovou dráhu. Bobovou dráhu jsem sjela třikrát, protože byla perfektní. Jen při poslední jízdě jsem se příliš rozjela a dojezd jsem nedobrzdila. Obsluha mě příliš nechválila.

Otec Marek spolu s ostatními vedoucími měli pro nás připraveno spoustu zábavy. Co mě nejvíce bavilo, byla vodní skluzavka. Geniální záležitost. Dlouhá plachta položená na svahu, zatížena kameny a průběžně polévaná mýdlovou vodou. To jsme si opravdu užili.

Dny ubíhaly rychle, a než jsme se nadáli, byl konec a jeli jsme domů. Na tábor dodnes ráda vzpomínám.

Klára Balabánová