Rubrika FARNÍK 2/12

OPRAVY LAŽÁNKY

Během roku byly postupně zakoupeny nové ornáty, a to zelený, fialový a červený a mariánská štola. Tak byla dokončena obměna liturgického oblečení pro kněze.

Další nenápadnou, ale důležitou úpravou bylo zateplení stropu v sakristii kostela.

V interiéru kostela jsou nové kredenční stolky, jejich tvar kopíruje linie obětního stolu a tvoří s ním jeden celek.

Každý farní kostel má mít svoje jesličky, tedy znázornění scény narození Krista v Betlémě. Tyto jesličky mají být zhotoveny z trvanlivého materiálu a mají být posvěceny. Ty které můžete nyní vidět v kostele jsou dovezeny z Itálie a jsou ručně malované. Během příštího roku je plánováno jejich rozšíření o dalších šest figur. Posvěcení jesliček proběhne během liturgie o Vánocích.

Během adventu jsme mohli vidět nový adventní věnec, jeho umístění v centru prostoru a v blízkosti obětního stolu dobře vyjadřuje myšlenku, že advent je dobou očekávání Krista.

A na konec to nejlepší, kostel má nové vstupní dveře a nové dveře na kůr. Oboje dveře jsou vyrobeny z dubového dřeva, a tím pádem je zde reálný předpoklad, že vydrží několik desetiletí.