Rubrika FARNÍK 2/13

OHLÉDNUTÍ ZA CYRILEM A METODĚJEM

Těm z vás, kteří jsou pravidelnými čtenáři časopisu Farník, jistě v jednom z předchozích vydání neunikla zmínka o pátečních bohoslužbách pro rodiče a děti. Tyto bohoslužby jsou připravovány každý měsíc.

Cílem těchto bohoslužeb v minulém školním roce bylo přiblížit dětem život a dílo slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, v letošním kalendářním roce jsme totiž oslavili 1150. výročí jejich příchodu na Velkou Moravu. Součástí každé dětské mše bylo krátké herecké vystoupení, na základě kterého byl dětem zadán úkol, určený ke splnění doma. Původní záměr odměnit na konci školního roku děti s největším počtem splněných úkolů bohužel nebyl realizovatelný, jelikož dětem se do plnění domácích úkolů příliš nechtělo. Vytvořili jsme tedy krátký cyrilometodějský kvíz, který jsme dětem předložili na červnové dětské mši, abychom zjistili, kdo navštěvoval dětské mše nejpoctivěji a zapamatoval si nejvíce. Vítězkou vědomostního klání se nakonec stala Kristýna Kudláčková. Za své vítězství byla odměněna pěknou knihou a bonboniérou.

Také letos zaslalo Centrum pro katechezi Olomouc se začátkem nového školního roku podklady a náměty k práci s dětmi, které s otcem Markem při dětských mších využíváme. Tentokrát se děti s rodiči mohou těšit na příběhy ze Starého zákona. Doufáme, že i letošní téma děti zaujme a pustí se trochu horlivěji do plnění zadávaných úkolů. Vzhledem k velkému úspěchu prvních tří starozákonních příběhů máme důvod věřit, že tomu tak bude.

M. Š.