Rubrika FARNÍK 1/13

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT – dojmy některých účastníků

V neděli 6. ledna 2013 jsme jeli do Brna na Tříkrálový koncert. Autobus vypravila Charita Tišnov. Z Veverské Bítýšky jely 3 skupinky koledníků, v Moravských Knínicích a v Kuřimi přistoupili ještě další koledníci.

Koncert probíhal na Hudební scéně Městského divadla. V půl šesté už jsme seděli v hledišti, měli jsme na sobě Tříkrálové oblečení a na hlavách koruny. Hlediště bylo ve chvilce zaplněné a byla to fakt podívaná, protože to byla samá hlava korunovaná!

V 18 hodin začínal koncert a také přímý přenos České televize . Ještě předtím se přišli představit a přivítat nás oba moderátoři – Martina Kociánová a Jan Čenský. Moc jim to slušelo.

A potom už se to rozběhlo. Zpívala Lenka Filipová, kterou na klavír doprovázela její dcera Lenka, zazněla krásná píseň od Jany Kirschner a vystoupily skupiny Čechomor a Charlie Straight. Všichni sklízeli velký potlesk. Moderátoři uvedli i tři krátké reportáže o tom, jak byly použity prostředky z loňské Tříkrálové sbírky.

Na závěr nás všechny pozdravil olomoucký arcibiskup Jan Graubner a ředitel České charity pan Haičman. Řekli, jak byla loňská sbírka úspěšná, a poděkovali všem koledníkům a dárcům.

Po skončení přímého přenosu se ještě oba moderátoři vrátili, poděkovali sponzorům a na jeviště přišli ještě všichni účinkující a sklidili bouřlivý potlesk.

Když jsme přijeli domů, byli jsme nadšeni, když nám mamka s taťkou řekli, že nás viděli několikrát v televizi.

Byl to opravdu krásný zážitek.

D.a V. P

Dne 6. ledna 2013 jsem měl možnost zúčastnit společně s ostatními koledníky z tišnovské charity Tříkrálového koncertu, který se konal v Městském divadle v Brně, a který v přímém přenosu vysílala i Česká televize.

Po příjezdu speciálním autobusem jsme se měli k dispozici občerstvení ve foyeru divadla. Po celém prostoru divadla se rozléhal šum dětských i dospělých hlasů a všude se to hemžilo malými i velkými králi. Nutno dodat, že některé kostýmy byly opravdu honosné, jiné zase skromnější, ale nadšení bylo cítit na každém kroku.

Celý koncert probíhal ve velmi uvolněné atmosféře, ke které velkou měrou přispěli moderátoři Martina Kociánová a Jan Čenský, ale i vystupující umělci Čechomor, Lenka Filipová a mnozí další. O tom, že celý sál byl zaujatý nejen písničkami, ale i povídám a promítáním projektů, kde peníze z Tříkrálových sbírek už pomohly, nebo teprve pomůžou, svědčilo to, že malí koledníci, kteří ještě před chvílí rozpustile pobíhali a brebentili, seděli v klidu a všechno napjatě sledovali. Dokonce i můj neposedný malý brácha se konečně uklidnil a zpozorněl - a to je co říct.

Příjemná hodinka velmi rychle utekla a my jsme se museli s divadlem a s ostatními koledníky z různých koutů rozloučit. Ale ještě předtím už mimo televizní kamery proběhlo losování všech vstupenek, kde výhrou byly tablety. Chvíle napětí, a radostný výskot výherců a malá chvilka smutku zbytku osazenstva včetně mě a teď už opravdu jen loučení.

Ještě nasadit teplé oblečení a hurá autobusem do svých domovů. Byl to moc příjemný večer a pozitivně nás naladil na tříkrálovou sbírku, která u nás probíhala přesně za týden 12. ledna.

Na závěr bych rád za všechny koledníky z naší farnosti, kteří se tohoto koncertu zúčastnili, poděkoval tišnovské charitě a všem, kteří nám tento nevšední zážitek umožnili.

M. M.