Rubrika FARNÍK 1/12

CHCETE Z DÍTĚTE VYCHOVAT ZLOČINCE?

Dávejte dítěti od malička co chce. Tak poroste v přesvědčení, že má právo na všecko na světě.

Když dítě říká ošklivé slovo, smějte se tomu. Bude si myslet, že správný chlapík tak mluví.

Nesnažte se o žádnou mravní a náboženskou výchovu. Říkejte : „ Až mu bude 18 let ať si vybere sám, čemu chce věřit.“ Vybere si až vám budou oči přecházet.

Nikdy nic dítěti nezakazujte. Až bude později zatčen pro krádež auta, bude přesvědčen, že společnost mu ubližuje.

Pilně po něm uklízejte co nechá povalovat. Tak v něm vychováte jistotu, že odpovědnost za vše je na druhých.

Nechte ho číst a dívat se na co chce. Příbor a talíř mu umyjte, ale na duševní potravu mu ponechejte kdejaké odpadky.

Hádejte se před dětmi.Vyroste v nich přesvědčení, že oony za nic nemohou, vším jsou vinni ostatní.

Dávejte mu peněz, kolik chce. Ať si je nemusí vydělávat. Přece chcete, aby vaše dítě mělo lepší život než jste měli vy. Až mu budou jednou scházet, půjde si je vzít s pistolí v ruce.

Obskakujte je stále a plňte všechna jeho přání v oblečení, hračkách a pohodlí. Vychováte sobce neschopného omezit se kvůli druhému.

Vždy ho proti všemu obhajujte. Učitelé jsou proti němu zaujatí, spolužáci mu ubližují. Naučí se nevidět a neuznávat svou chybu. Postaráte se tak, že s ním nikdo nevydrží na pracovišti ani doma.

Až z vašeho dítěte bude ničema, honem začněte prohlašovat, že si od malička v ničem nedal říct.

Připravte se na bolavý a těžký život. Vaše děti se vám o něj postarají spolehlivě.