Rubrika FARNÍK 2/11

Opravy kaple v Chudčicích

V letošním roce se podařilo zrealizovat velkou část rekonstrukce vstupního schodiště do kaple. Jak asi všichni víte, chtěli jsme mít před kaplí takovou dlažbu, která by byla bezpečná a neklouzala, když prší. Jak také všichni vědí, dlouho jsme museli šetřit, ale výsledek stojí za to. Na celé podestě před kaplí byly v první řadě obnoveny izolace, potom byla celá podesta vyspádována tak, aby dešťová voda netekla ke kapli nebo nezůstávala v kalužích na schodech. Bohužel kvůli tomu vznikl u dveří do kaple malý schůdeček, ale jinak to nešlo udělat. A na konec byla položena nová dlažba, která neklouže, ani když prší. To podstatné je hotové, ale jsou zde ještě další prvky, které je potřeba dokončit. Jednak obnovit omítku na soklu kolem vstupních dveří a oplechovat parapety u oken. Důležitým detailem, který ocení zejména starší návštěvníci kaple bude pomocný schod u paty schodiště a zábradlí, o které se bude moci opřít. Toto všechno chceme dokončit na jaře příštího roku.