Rubrika FARNÍK 2/11

VÝLET DO ŘÍMA

Říjnový týden, který jsme coby poutnická skupina z farností Veverská Bítýška a Lažánky strávili v Římě, jistě nezklamal žádného z 12 účastníků a věřím, že pro každého z nás byl příjemným zážitkem. Viděli jsme celou řadu pamětihodností a díky otci Markovi jsme měli možnost dostat se i na taková místa, jako je například budova Vatikánského rozhlasu (kde jsme paní radaktorce Janě Gruberové předali jako poděkování za prohlídku knížku o Veverské Bítýšce), vatikánské zahrady nebo vykopávky pod bazilikou sv. Petra. Samozřejmě jsme navštívili také velké množství kostelů a jako poutníci jsme se nezapomněli v žádném z nich krátce pomodlit. Dostali jsme též pozvání na koncert třeboňských pištců v kostele svaté Praxedy, ti z nás, kteří pozvání neodmítli, jistě nelitovali, koncert byl opravdu velkým zážitkem podobně jako třeba modlitba Anděl Páně na svatopetrském náměstí s papežem Benediktem XVI. nebo prohlídka rozsáhlých katakomb svatého Kalixsta s českým výkladem prostřednictvím magnetofonu, mám-li vyjmenovat alespoň těch několik dle mého názoru nejsilnějších.

Na závěr jen dodám, že po celý týden nás provázelo krásné počasí a jako zázrakem nás minuly nepokoje v římských ulicích během našeho pobytu a také přívalové deště, které zaplavily centrum Říma nedlouho po našem odjezdu. Samozřejmě bych také chtěla poděkovat otci Markovi za jeho obětavé průvodcovské a překladatelské služby, bez kterých bychom si mnohdy nedokázali ani objednat zmrzlinu. :) Teď už jen doufám, že se mi podařilo dokázat, že máme opravdu na co vzpomínat a že naše prázdniny v Římě byly skutečně vydařené.

Monika Štětková