Rubrika FARNÍK 2/09

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 10 DNÍ

Phileas Fogg potřeboval na svoji cestu kolem světa osmdesát dní. Nám muselo stačit dnů deset. Právě tak dlouho trval náš letní tábor pod vedením Philease „Marka“ Fogga. Však nás také celou dobu honil, abychom vše stihli.

Cestu jsme začali ve Veverské Bítýšce, odkud jsme to měli do reformního klubu v osadě Kronfelzov coby kamenem dohodil. Odtud jsme vyrazili směr Indie. Jeli jsme vlakem, lodí a nakonec jsme museli koupit dokonce i slona. Cestou jsme stačili zachránit krásnou paní Audu alias Moniku z rukou fanatických brahmánů neboli našich vedoucích.

V Jokohamě jsme zhlédli cirkus červenonosáčů a jejich cvičené žížaly, v Americe jsme bojovali s Indiány, cestou do Evropy jsme zapálili loď.

Do reformního klubu jsme to stihli na poslední chvíli, vyhráli sázku a získali odměnu 20 000 liber dodaných v naturáliích (plyšáci a sladkosti).

V době zimního nečasu vzpomínáme na léto a na náš tábor. Děkujeme všem vedoucím i kuchařům a těšíme se na příští táborovou hru.

A.R.