Rubrika FARNÍK 2/09

SETKÁNÍ PRO NEDÁVNO I DÁVNO BIŘMOVANÉ

Tak už je to za námi. Co? No přece biřmování! S radostí očekávaný i trochu obávaný okamžik se pomalu ukládá do vzpomínek. Biřmování je zážitek a biřmování je také zavazující. Ze vzpomínek se mi vynořují dvě myšlenky. První zmínil otec Marek na počátku přípravy, kdy uvedl, že příprava na biřmování má podnítit náš zájem o neustálé vzdělávání ve víře i poté, co příprava skončí. A druhá myšlenka pochází od otce biskupa, který k nám pronesl, že každý biřmovaný je darem Boha pro lidi ve svém okolí. Tedy, jak jsem uvedl, velký závazek.

Na závazky jsem ale nemyslel ve chvíli, kdy jsem požádal otce Marka o volnější pokračování teď už ne přípravy, ale setkávání biřmovanců. To je to, co mi po přípravě chybí. Setkávání s lidmi, kteří jsou mně blízcí, a společné debaty a diskuse na témata, která nás zajímají. Nezbytnou podporou pro tato setkávání je otec Marek, který je vždy výborně připraven přednášet připravená témata a dokáže podepřít diskusi svými až encyklopedickými znalostmi.

Změnou formy se naše setkávání otevírá i dalším zájemcům a biřmování vůbec není podmínkou. Chcete se k nám připojit? Vezměte svoje manželky, manžele, kamarády a přijďte mezi nás.

Příští setkání neboli „postgraduál pro nedávno i dávno biřmované“ se bude konat ve středu 13. ledna na faře v Lažánkách od 19:30. Témata setkání budou tentokrát dvě, a to:

1. Učení dvanácti apoštolů

2. Alternativní medicína z pohledu křesťana