Pátek 29.03.2024, bl. Ludolf, Taťána
Rubrika FARNÍK 1/09

PRVNÍ FARNÍ SPOLEČENSKÝ PLES

V lednu letošního roku se uskutečnil první Společenský ples farnosti Veverská Bítýška a Kolpingovy rodiny..

Možná Vám to přijde podivné, proč farnost pořádá plesy. A proč ho pořádá společně s nějakou Kolpingovou rodinou, kterou vlastně ani moc neznáme…?

Myšlenka na uspořádání farního plesu vznikla spontánně jako jeden z mnoha možných projektů, jak oživit společenský život ve Veverské Bítýšce a byla přijata s velkým zájmem. Mimo jiné i proto, že ve Veverské Bítýšce se na rozdíl od okolních obcí skutečný společenský ples nepořádal již řadu let. Pořádání plesu je však záležitost velmi nákladná, proto bylo třeba nejen velkého úsilí, nadšení a snahy pořadatelů vše řádně zajistit, ale i nemalé odvahy pustit se do díla, které mohlo skončit i finančním schodkem. Ale kdo nic nedělá, nic neriskuje a uspořádat společenský ples pro celou veřejnost nás velmi lákalo.

Společenský ples se uskutečnil 24. ledna v kulturním domě. Hostů se nakonec sešlo přes dvě stě a všichni si společně užívali pohodovou atmosféru společenského setkání. Velkou zásluhu na velmi příjemné atmosféře měli i muzikanti ze skupiny Pilgrimś Pimple, kteří dokázali hned od začátku zlákat většinu hostů na taneční parket a celý večer provázeli milými a vtipnými glosami. Velkým zážitkem pro hosty se stalo losování bohaté tomboly, které řídil osobně P. Marek Hlávka. Díky přízni sponzorů a dárců se v tombole rozdalo více než šedesát hodnotných cen.

První společenský ples farnosti se tak stal nejen příjemnou příležitostí k setkání a dobré zábavě, ale i ukázal, že nejsme tak kulturně a společensky chudá obec, jak se o Bítýšce v okolí vypráví. Poděkování za pomoc při organizaci plesu patří všem dobrovolníkům, kteří obětovali svůj volný čas, schopnosti a v neposlední řadě i finance pro úspěch plesu, panu J. Mifkovi, starostovi obce za podporu a pomoc při zajištění prodeje vstupenek a členům Kolpingovi rodiny za skvělý nápad, dotažený do úspěšného konce.

A malá příhoda z plesu na závěr: někteří lidé se při koupi vstupenek ptali, kdo že je ta Kolpingova rodina, odkud je a kdy se přistěhovala do Bítýšky?? Jako odpověď snad postačí, že jsme se „přistěhovali“ na podzim roku 2007 proto, abychom napomáhali společenskému, duchovnímu a kulturnímu životu nejen ve farnosti, ale i v celé Veverské Bítýšce. Jestli se nám to daří, posuďte na naších akcích sami. Na všechny jste vždy srdečně zváni.

J. Plachý

Předseda KR Veverská Bítýška