Pátek 29.03.2024, bl. Ludolf, Taťána
Rubrika FARNÍK 1/09

SPOLEČENSTVÍ ŽIVÉHO RŮŽENCE

Jak jistě víte, máme ve farnosti „ Společenství živého růžence“. Vzhledem k tomu, že se občas vyskytnou drobné problémy, vracíme se opět k tomuto tématu. Co je „Živý růženec ?“

První společenství živého růžence založila Pavla Jaricotová, když rozdělila jednotlivá tajemství patnácti lidem. Každý z nich se modlil denně jeden desátek. Své posvěcení udělil tomuto způsobu modlitby růžence papež Řehoř XVI. papežským listem v roce 1822. Svatý otec Jan Pavel II vydal v roce 2002 apoštolský list „ROSARIUM VIRGINIS MARIE“ (RŮŽENEC PANNY MARIE) , kde k tradičním růžencům připojuje růženec světla, který rozjímá o životě Pána Ježíše od křtu v Jordánu do poslední večeře.

Společenství živého růžence naší farnosti má dlouholetou tradici a v současnosti jej tvoří čtyři tzv. RŮŽE. Každá růže má 20 členů. Členové si pravidelně měsíčně vyměňují růžencová tajemství. Rozpis výměn tajemství je uveden na nástěnce v kostele, kde jsou též informace o společenství – bratrstvu živého růžence.

Každý člen přihlášením do společenství Ž.R. vzal na sebe odpovědnost, že se bude denně modlit desátek růžence s přiděleným tajemstvím po celý měsíc. Před začátkem dalšího měsíce se postarat o předání a převzetí dalšího tajemství dle rozpisu. V případě, kdy se z vážných důvodů ( vážná nemoc, úraz, změna bydliště apod.) nemůže desátek modlit, je nutné toto neprodleně oznámit některému ze členů jeho růže.

Za členy Ž.R. bývá sloužena mše svatá, příští bude v neděli 17. května 2009.

Společenství živého růžence je otevřeno všem, rádi přivítáme další zájemce o členství.

A.Z.