Pátek 29.03.2024, bl. Ludolf, Taťána
Rubrika Farník 1/2007

CO SE DĚJE V SAKRISTII ?

Možná jste si všimli, že na nástěnce visí arch papíru s křížem uprostřed, který nosíme s dětmi do sakristie a něco tam nalepujeme.

Ústředním motivem letošní postní hry je kříž, s dětmi si povídáme o jednotlivých dnech velikonočního svatého týdne, co znamenají a jak je prožíváme. A samozřejmě zbude i chvilička na písničku, hádanku nebo ukazovací říkanku. Během každého týdne se děti snaží namalovat obrázek o tom, co si zapamatovaly, jak vidí například Zelený čtvrtek,Velký pátek či Bílou sobotu ony. O Velikonocích se tedy můžete těšit na malá umělecká dílka, kterými vyzdobíme kostel. Za každý takový obrázek a také za svoji účast si děti přilepí na kříž žlutý paprsek, který má znázorňovat radost, kterou udělají Pánu Ježíši svojí snahou nebo prostě jen svou přítomností. Na konci postní hry by dřevo kříže už nemělo být vůbec vidět. To, co pak máme vidět, je světlo vzkříšení.

I.K.