Rubrika Farník 2/2007

SOUTĚŽ „Co víš o farnosti sv. Jakuba?“

V rámci oslav 225. výročí dokončení stavby a posvěcení farního kostela sv. Jakuba Staršího proběhla soutěž pro naše nejmenší farníky. Již z názvu soutěže je patrné, že se jednalo o vědomostní soutěž, kde šlo hlavně o historii naší farnosti a našeho „oslavence“- farního kostela.

Soutěžit se dalo v části výtvarné, která byla rozdělena do tří kategorií - první do 6 let, druhá od 6 do 8 let a třetí od 9 do 10 let. Této části se mohli zúčastnit i naši nejmenší farníci, protože jediným kritériem účasti byla troška fantazie a schopnost udržet pastelku.

Druhá část, vědomostní, byla už mnohem obtížnější, a to jak na znalost farnosti, tak i na fyzičku soutěžících. Aby byly šance vyrovnané, připravili organizátoři soutěže dvě setkání pro všechny, kteří se chtěli zapojit do této části soutěže. Na těchto setkáních se mohli dozvědět například o tom, kolik se v naší farnosti vede kronik, který z farářů započal se stavbou našeho kostela, který ji dokončil a ještě spoustu zajímavých informací potřebných pro hlavní soutěžení. V rámci tréninku vzal otec Marek na závěr všechny na věž, aby si všichni lépe zapamatovali jména zvonů v kostele a trošku rozvířili prach na místech běžně nepřístupných.

Nyní mohlo dojít k odstartování soutěže, která byla opět ve třech kategoriích:

1. kategorie 2.-3. třída, 2. kategorie 3.-5. třída, 3. kategorie 5.-9. třída. Soutěžní kvíz, který byl první překážkou, byl plný záludných otázek, které byly hračkou pro připravené holky a kluky.

Další překážka byla připravena na sobotní odpoledne, kdy na různých stanovištích ve Veverské Bítýšce čekala další porce otázek a úkolů, které v kombinaci s hádankou, kam dál postupovat, prověřili paměť všech, kteří chtěli vyhrát.

Vyhlášení vítězů nás čeká při slavností mši svaté v neděli 14.10., a tak

SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM!!!!

Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří se neúnavně podíleli na přípravě celé soutěže, a věřím, že odměnou a krásnou vzpomínkou nám budou přáníčka a odpovědi soutěžících.

VŠECHNO NEJLEPŠÍ, K NAROZENÍNAM 225LET ABI NESHOŘELS ABI BIL KRASNEJ

AŤ KOSTEL NESPÁLIOU ŠVÉDOVÉ A AŤ TU ZŮSTANE NA VŽDYCKY

MILÍ KOSTELE PŘEJEME TI VŠE NEJLEPČÍ HODNĚ ŠTĚSTÍ A HODNĚ RADOSTI

VŠE NEJLEPŠÍ NAŠEMU KOSTELU KE 225 LET. PŘEJEM TI HODNĚ ZDRAVÍ A ŠŤESTÍ AŤ NÁS MÁŠ RÁD