Rubrika Farník 3/2007

ČERTOVSKÉ HRÁTKY NA FAŘE V LAŽÁNKÁCH

Letošní mikulášské besídky, kterou pořádalo farní společenství dětí a mládeže Sluníčko, se v Lažánkách ujali samotní čerti . Ti dětem na faře připravili „ čertovské hrátky“. Kromě soutěžení v jednotlivých čertovských disciplinách čekalo letos na děti i jedno velké překvapení přímo v kapli kostela. Loutkové představení několika klasických pohádek v podání anděla a pekelného čerta vyvolávalo úsměvy na tváři nejen těm nejmenším dětem, ale i doprovázejícím rodičům či prarodičům. Vždyť kdo by se nezasmál pohádce, kdy například v Karkulce vlka „ sežral“ čert, kdy v Perníkové chaloupce čert unesl ježibabu a Šípkovou Růženku přijel políbit princ na žirafě? Tím však besídka nekončila. V 18,00 hod. následovala mše svatá pro rodiče s dětmi a v jejím závěru se děti dočkaly i slibovaného biskupa Mikuláše, který si poradil skvěle i s těmi největšími uličníky. Přinesl jim totiž nadílku z brambor, mrkve a petržele. Ale protože to byl opravdový Mikuláš, nakonec nadělil všem i těm uličníkům sladkou odměnu.

Tereza Petrášová