Rubrika Farník 3/2007

VÁŽENÍ FARNÍCI

jak všichni asi víte, v říjnu tohoto roku oslavil náš farní kostel 225 let od svého postavení. Také určitě víte, že probíhala náročná oprava elektroinstalace, která v sobě zahrnovala nové osvětlení, nové ozvučení a rekonstrukci vytápění kostela. Kostel byl také celý nově vymalován.

Tyto opravy probíhaly jednak z důvodů uvedeného výročí, ale hlavně proto, že staré rozvody byly nebezpečné. Finanční náklady byly kryty z prodeje hřbitovního domku, příspěvku obce a z Vašich darů. Proinvestovaná a zaplacená částka činí 620.000 Kč.

Snažíme se opravy provádět tak, aby byly nejen funkční, ale aby také vynikla krása našeho farního kostela. Nyní po rekonstrukci je možné náš kostel osvítit třemi způsoby: 1/ meditační osvětlení, 2/ normální (všední), 3/ slavnostní osvětlení. Proto bylo do interiéru kostela nainstalováno 30 světel. Jedno světlo stojí 3.500 Kč. Abychom mohli splatit uvedený dluh, prosíme Vás, aby si jednotlivá světla pomyslně zakoupily rodiny z naší farnosti – peníze můžete předat osobně na faře, nebo zvýšením finančního příspěvku jednotlivců při další sbírce na opravy kostela.

Pokud jednotlivci, rodiny nebo podnikatelé, chtějí být uvedení ve farní kronice je toto možné. Je také možnost vystavit dotvrzení o přijetí daru, aby bylo možné uplatnit daňové úlevy.

Děkujeme za Vaši štědrost.

Poznámka: Dluh ke dni 15. 12. 2007, činí Kč 102.000,-

Příprava interiéru kostela na opravy a vymalování