Rubrika Farník 1/2008

DĚTI SE PŘIPRAVUJÍ NA VELIKONOCE

Při každé nedělní mši svaté se menší děti scházejí v sakristii, kde zažívají různá duchovní dobrodružství. O postních nedělích se společně připravovaly na Velikonoce postní hrou.

Ústředním motivem letošní postní hry byl Beránek – obraz obětovaného a zmrtvýchvstalého Spasitele, Ježíše Krista. Beránka, který nás zachraňuje svou krví, známe již ze Starého zákona a Jan Křtitel na tento dávný předobraz navazuje se slovy: „Hle, Beránek Boží!“

Pro děti jsme připravili obraz velkého beránka, na který děti lepily papírové vlnky. Každá nalepená vlnka představovala splněný úkol, dobrý skutek nebo třeba účast na Křížové cestě.

Loni jsme si s dětmi povídali o jednotlivých dnech Svatého týdne. Letos jsme se zaměřili na jednotlivá zastavení Křížové cesty. Inspirovali jsme se publikací „Pojď se mnou“ od Hany Baránkové, která dětským jazykem srozumitelně seznamuje s významem Křížové cesty. Děti, které prožily pobožnost Křížové cesty v kostele a které chodily s ministranty a otcem Markem, se Křížová cesta stala jistě nezapomenutelným zážitkem.